FILTRY

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 167,00 zł

Dostępność

Kolor

Aktywne filtry

Świece dymne

Odpalaj świece dymne, aby uzyskać efektowny dym w różnych kolorach. Doskonale pasują do meczów oraz innych realizacji wizualnych.

Świece dymne to produkt z kategorii materiałów pirotechnicznych. Wykorzystywane są zazwyczaj przy oprawach stadionowych, ze względu na estetyczny efekt. Znajdują zastosowanie również w przemyśle filmowym, gdzie stosuje się je do tworzenia scenografii. Świeca dymna to popularny materiał głównie ze względu na łatwość użycia. Puszkę wystarczy podpalić, aby otrzymać charakterystyczny gęsty dym.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów pirotechnicznych, w tym świec dymnych. Oferujemy różne rozmiary i kolory świec dymnych. W zależności od preferencji naszych klientów oferujemy produkty o różnym zastosowaniu oraz sposobach odpalania. Wszystkie świece dymne, które znajdują się w asortymencie, są nieduszące i nietrujące oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty gwarantujące bezpieczne użycie.

Świeca dymna - zastosowanie

Największą zaletą świec dymnych jest ich długa ekspozycja. Po odpaleniu mogą świecić nawet przez dwie minuty, jednak zazwyczaj czas ten jest nieco krótszy. Efekt, jaki można uzyskać, imituje race, a więc otrzymany dym nie gryzie i nie szczypie. Nie ma zatem obaw przed zatruciem czy potencjalnym uczuleniem. Świecę dymną stosuje się przez odpalenie lontu lub sznurka. Producent rekomenduje robić to w pozycji pionowej, najlepiej, jeśli produkt stoi na stabilnym podeście.

Świeca dymna bywa nazywana również zasłoną dymną. Zazwyczaj utożsamiana jest z racą. W skład świecy dymnej wchodzi mieszanka pirotechniczna, która zawiera chlorany i azotany potasu. Składniki te połączone są z substancją odpowiedzialną za charakterystyczny kolor, który może reprezentować przykładowo barwy danego klubu. Mieszkanka umieszczona jest w szczelnym pojemniku wykonanym najczęściej z tektury. Całość świecy dymnej jest zakończona zapłonnikiem.

Jak odpalić świecę dymną?

Świece dymne dzielą się na kategorie według sposobów ich odpalania:

- Świece lontowe. Należy je podpalić oraz jak najszybciej oddalić się na bezpieczną odległość.

- Granaty dymne. Aby je odpalić należy ściągnąć charakterystyczną zawleczkę, a następnie odrzucić na zalecaną przez producenta odległość.

- Zapalnikowe. Nazywane są również bezogniowymi. Odpala się je poprzez potarcie zapalnika potarką, którą dołącza do zestawu producent.

Świece dymne kolorowe

Świece dymne kolorowe to produkty pirotechniczne, które cieszą się sporym powodzeniem. Wszystko ze względu na charakterystyczny estetyczny efekt wizualny. Kolorowe świece dymne stosuje się je również podczas imprez masowych czy wydarzeń okolicznościowych, w tym w oprawach ślubnych. Coraz chętniej wykorzystuje się je w sesjach fotograficznych. Świece dymne kolorowe sprawdzą się podczas pokazów artystycznych. Kolorowa świeca dymna w stonowanych kolorach jest wykorzystywana przy organizacji uroczystości weselnej. Kolorowe świece dymne czarne i białe wykorzystywane są w filmach do imitowania pożaru. Białe świece dymne stosowane są także przez ekspertów podczas sprawdzania drożności wentylacji. Dobierz odpowiedni kolor świecy dymnej w naszym sklepie.

Świece dymne do ręki

Świece dymne do ręki nie wybuchają, zazwyczaj producent zaleca stawiać je na ziemi, ze względu na ciepło, które emituje. Niemniej jednak w naszej ofercie znajduje się świeca dymna do ręki, którą można trzymać podczas odpalania, gdyż korpus nie ulega nagrzaniu. Dzięki temu wykorzystuje się je zazwyczaj podczas opraw meczowych. Producent rekomenduje, aby stosować świece dymne do ręki na świeżym powietrzu w miejscu bez zadaszenia. Lepszy efekt świecy dymnej do ręki jest wtedy, gdy na zewnątrz nie ma porywistego wiatru.

Ile kosztuje kolorowa świeca dymna?

Ceny świec dymnych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. W zależności od rozmiaru mogą kosztować od kilku złotych. Taki koszt obejmuje najbardziej podstawowe świece dymne, a więc nieduże generatory dymu stosowane na przyjęciach okolicznościowych. Niektórzy producenci oferują całe zestawy świec dymnych w różnych kolorach. Tak więc same produkty nie są drogie, a pomimo tego tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Nasz sklep Odpalaj.pl posiada profesjonalny asortyment świec dymnych. Sprzedajemy świece dymne kolorowe przez cały rok, nie tylko w okresie świąt czy Sylwestra. Dzięki temu oferujemy konkurencyjne ceny świec dymnych oraz wyróżniamy się ofertą na rynku.