FILTRY

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 148,00 zł

Dostępność

Ilość w opakowaniu

Aktywne filtry

Petardy

                           Odpalaj! siłę klasyki! Petardy to mocny wybuch i dość silny, choć krótkotrwały błysk.

Petardy to jeden z najbardziej popularnych, a zarazem najprostszych typów sztucznych ogni. Petarda to produkt pirotechniczny używany do imitowania spektakularnego wybuchu z efektami w postaci dymu, błysku i ogromnego huku. W naszym sklepie Odpalaj.pl dostępna jest szeroka gama petard – zarówno bardzo głośnych, należących do najmocniejszych hukowych w kraju, jak i stosunkowo cichych, niewielkich petard.

Poszczególne petardy można podzielić na różne grupy, w zależności od przyjętego kryterium. Wyróżniamy więc petardy wojskowe i amatorskie (zależnie od użytkownika), błyskowe, hukowe i hukowo-błyskowe (ze względu na otrzymywane efekty), jak również petardy cylindryczne bądź kuliste (zależnie od budowy). Według najbardziej popularnego podziału wyróżniamy natomiast petardy draskowe, lontowe (inaczej naziemne) oraz karabinkowe, czyli łańcuszkowe.

Petardy cena – ile kosztują?

Petardy to produkty pirotechniczne należą do najtańszych na rynku – stąd właśnie ich popularność wśród rozmaitych użytkowników. Cena najmniejszych petard wynosi już kilka złotych, jednakże ogromna różnorodność sprawia, że możemy odnaleźć produkty w rozmaitych przedziałach cenowych. Przykładowo mocne hukowe, wydające spektakularny huk petardy będą znacznie droższe od wariantów typu piccolo. Nasz sklep z petardami oferuje szeroki wybór sztucznych ogni w korzystnych cenach, konkurencyjnych w stosunku do innych produktów obecnych na rynku pirotechnicznym. Asortyment petard kierowany jest zarówno do klientów hurtowych, jak i indywidualnych, a przy większych bądź stałych zamówieniach dostępne są atrakcyjne rabaty.

Petardy hukowe – jakie głośne wybrać?

Na rynku pirotechnicznym dostępne są rozmaite petardy hukowe, które mogą być produktami pojedynczymi bądź też połączonymi – takie rozwiązanie stwarza efekt przypominający strzały z karabinu. Wyróżniamy klasyczne petardy hukowe, jak i petardy błyskowo-hukowe o różnym poziomie natężenia wybuchu. Wszystkie oferowane przez nas głośne petardy hukowe pochodzą od sprawdzonych producentów i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Gdzie kupić najmocniejsze petardy? Sprawdź nasz sklep z petardami!

Jeżeli zależy Ci na bezpiecznych i efektownych, a jednocześnie tanich petardach, kup tego typu produkty w sprawdzonym miejscu jak  Odpalaj.pl!. Przy wyborze petard nie powinieneś kierować się wyłącznie niską ceną w przypadkowym sklepie. Materiały pirotechniczne wiążą się z pewnym ryzykiem użytkowania, dlatego sięgaj jedynie po certyfikowane i sprawdzone petardy spełniające wymogi bezpieczeństwa. W naszym sklepie z petardami odnajdziesz szeroki wybór petard od sprawdzonych, renomowanych producentów. Dostępne są najmocniejsze petardy w wielu rozmiarach i różnych cenach, dzięki czemu z pewnością wybierzesz idealne dla siebie rozwiązanie – na wesele, bal, noc sylwestrową czy karnawał. Oferujemy także tanie i szybkie sposoby dostawy na terenie całej Polski. Głośne petardy hukowe dostępne w naszym asortymencie posiadają instrukcje napisane po polsku, co czyni je prostymi w użytkowaniu i ogranicza do minimum ryzyko popełnienia błędu przy odpalaniu.

Kiedy strzelać petardami?

Zgodnie z obowiązującym prawem, różnego rodzaju fajerwerki (w tym także petardy hukowe) mogą być odpalane na terenach prywatnych przez cały rok. Natomiast w miejscach publicznych strzelanie sztucznymi ogniami jest dozwolone jedynie między 31 grudnia a 1 stycznia, o każdej godzinie.

Podczas strzelania petardami niezwykle ważne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji oraz przepisów BHP. Wybuch materiału pirotechnicznego wiąże się z rozerwaniem korpusu, dlatego konieczny jest bezpieczny dystans. Petard nie można odpalać w rękach, a po zapaleniu lontu konieczne jest jak najszybsze oddalenie na odpowiednią odległość. Nie wolno także strzelać petardami w pobliżu innych osób oraz zwierząt – domowych i dzikich.

Historia petard

Historia petard ma swój początek w Chinach około tysiąc lat p.n.e. Wrzucano wtedy kije bambusowe do ogniska, co powodowało wybuch drewna z niegroźnym hukiem – ten pierwowzór fajerwerków był więc całkowicie naturalny. Natomiast klasyczne petardy z materiałem pirotechnicznym powstały w VI wieku naszej ery, w związku z wynalezieniem czarnego prochu (również w Chinach). Mieszankę owego prochu wsypywano do kijów z bambusa, tworząc pierwsze petardy. Były one używane zarówno w celach rozrywkowych, jak i w charakterze broni.

Obecnie sztuczne ognie są dużo bardziej zaawansowane technologicznie, co umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów dźwiękowych i wizualnych. Warto jednak pamiętać, że z powodu materiału wybuchowego ich używanie wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego tak ważne jest kupowanie petard w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep petardy Odpalaj.pl oferuje certyfikowane, starannie wykonane produkty, dzięki czemu ryzyko podczas strzelania jest ograniczone do minimum.

Skład petard i z czego wykonane?

W skład petard, w zależności od ich rodzaju, może wchodzić kordyt, proch błyskowy, proch bezdymny bądź też czarny proch, natomiast korpus wykonany jest z plastiku lub papieru wielowarstwowego. Niektóre petardy mogą być jednak wykonane z innych materiałów, np. nafty, główek zapałek czy paliwa do zapalniczek. Niezwykle ważną rolę w budowie petard odgrywa ciśnienie, dlatego są one szczelnie i ciasno spakowane.