FILTRY

Dostępność

Cena

  • 5,00 zł - 150,00 zł

Marka

Aktywne filtry

Rzymskie ognie

Magiczna tekturowa rurka z błyszczącymi efektami ukrytymi wewnątrz, umieszczonymi jeden za drugim. Odpalaj przy użyciu lontu na końcu tuby. Rzymskie ognie są doskonałą alternatywą dla wyrzutni.

Rzymskie ognie to typ produktów pirotechnicznych wywołujących różnorodne efekty wizualne – barwne strzały, gwiazdki, ogony, kuleczki czy też gwizdy. Rzymskie ognie wylatują z podłużnej tuby w kształcie walca chwilę po zapaleniu lontu. Tego typu fajerwerki dostępne są w rozmaitych wariantach w zależności od tego, jaki efekt wywołują, jaka jest liczba wystrzałów z jednego produktu oraz jaki kaliber posiadają.

Ognie rzymskie sklep

Ognie rzymskie należą do najbardziej niebezpiecznych rodzajów petard, ze względu na brak możliwości przerwania sekwencji strzałów oraz ryzyko skierowania wybuchu w stronę inną niż zamierzona. Dotyczy to zwłaszcza produktów pirotechnicznych dużego kalibru, nad którymi łatwiej stracić kontrolę w przypadku nieprawidłowego zamocowania. Dlatego tak ważny jest zakup wysokiej jakości ogni rzymskich od sprawdzonych producentów.

W sklepie Odpalaj.pl możemy odnaleźć bogaty asortyment rzymskich ogni, posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty gwarantujące bezpieczeństwo.

Rzymskie ognie – z czego są zbudowane?

Budowa rzymskich ogni jest jedyna w swoim rodzaju i pozwala od razu je rozpoznać na tle innych produktów pirotechnicznych. Rzymskie ognie składają się z podłużnej, papierowej tuby z różnymi efektami w środku. Do tuby przymocowany jest lont, który zapala się w celu rozpoczęcia pokazu. Taka budowa rzymskich ogni sprawia, że możemy bez trudu ustawić kierunek wystrzałów, odpowiednio montując ognie rzymskie na stabilnym podłożu.

Jakie rodzaje ogni rzymskich wyróżniamy?

Obecnie na rynku odnajdziemy szeroki wachlarz ogni rzymskich w rozmaitych wariantach. Wybierając odpowiednie ognie rzymskie, warto więc kierować się podziałem na ilość wystrzałów, średnicę tuby bądź też typ wystrzałów – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Średnica ognia rzymskiego wpływa na wielkość wystrzałów oraz ich efektywność – im większy jest kaliber produktu, tym piękniejszy i bardziej spektakularny pokaz. Natomiast wysokość tuby determinuje odległość, na jaką wyrzucane będą efekty. Im wyższy będzie produkt, tym większą wysokość lotu osiągną wystrzały. Jeżeli więc zależy nam na efektownym widowisku, warto sięgnąć zarówno po najszersze, jak i najwyższe tuby ogni rzymskich.

Ilość wystrzałów w poszczególnych rodzajach rzymskich ogni mieści się w przedziale od 5 do 70. Im więcej poszczególnych strzałów znajduje się w tubie, tym mniejsze są wydawane przez nie efekty, które mogą przyjmować postać na przykład niewielkich świecących kulek.

Najbardziej spektakularny pokaz osiągniemy, używając rzymskich ogni o kalibrze ok. 30mm, posiadających od 5 do 8 wystrzałów. Natomiast ognie rzymskie o mniejszej średnicy, wyposażone w kilkadziesiąt efektów, stwarzają mniej widowiskowy efekt i mogą być zaliczone do cichych fajerwerków – przy strzale praktycznie nie wydają hałasu.

Rzymskie ognie z ręki

Najmniejsze rzymskie ognie z ręki mają tubę o średnicy 7mm, nie wywołują więc silnych wystrzałów, a raczej niewielkie efekty w postaci barwnych kuleczek. Z tego powodu tego typu ognie rzymskie są uznawane za bezpieczne do trzymania w ręce. Praktyka ta jest jednak odradzana przez producentów fajerwerków. Nawet rzymskie ognie o małym kalibrze powinny być zawsze montowane do stabilnego słupka czy innej konstrukcji.

Rzymskich ogni o większych wymiarach tym bardziej nie powinniśmy trzymać w rękach – każde poruszenie tuby zmienia kierunek wystrzałów, co może nieść ze sobą bardzo niebezpieczne skutki. Dlatego zawsze powinniśmy ściśle przestrzegać instrukcji użytkowania, aby pokaz z udziałem rzymskich ogni był nie tylko efektowny i spektakularny, ale przede wszystkim bezpieczny dla nas i naszego otoczenia.