FILTRY

Cena

  • 2,00 zł - 236,00 zł

Dostępność

Marka

Kategoria CE

Aktywne filtry

Wulkany

Erupcja rozbłysków gwarantowana.Wulkany (fontanny) wyrzucają z siebie złociste lub srebrzyste iskry. Mogą im też towarzyszyć odgłosy trzasku (efekt cracklingu). Odpalaj żeby podziwiać jak spływa lawa ogników.

Wulkany i fontanny fajerwerki należą do popularnych produktów pirotechnicznych, tworzących spektakularne efekty nisko nad ziemią, z poziomu podłoża. Pokaz z użyciem wulkanów fajerwerków przypomina snopy iskier lub barwne płomienie, które z powodzeniem można połączyć z petardami strzelającymi wysoko na niebie. Chociaż fontanny i wulkany są nazwami często stosowanymi zamiennie, istnieje pomiędzy nimi pewna różnica – mianowicie fontanny fajerwerki posiadają więcej materiału pirotechnicznego, co wpływa na czas strzelania oraz różnorodne efekty.

Zarówno fontanny, jak i wulkany są bezpieczne i proste w użyciu. Aby uzyskać wymarzony pokaz, należy wybrać odpowiednią lokalizację, postawić wulkan/fontannę na stabilnym podłożu, odpalić je i szybko oddalić się na odpowiedni dystans. Zapewnienie dokładnego mocowania i solidnej konstrukcji jest niezwykle istotne, aby wulkan fontanna nie wywrócił się podczas pokazu – dlatego powinniśmy postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Wulkany fajerwerki

Najczęściej odnajdziemy wulkany fajerwerki w postaci stożka lub walca – ta ostatnia forma jest uznawana za bezpieczniejszą ze względu na stabilną konstrukcję. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów, o różnych rozmiarach i ładunkach pirotechnicznych, a co za tym idzie – rozmaitym zasięgu i czasie trwania pokazu. Największe wulkany fajerwerki mogą strzelać nawet do 7 metrów ponad ziemią.

Fontanny fajerwerki czy wulkany – co wybrać?

Petardy w typie fontann fajerwerków tworzą różnorodne efekty, gdyż wydobywające się z nich iskry strzelają pionowo oraz poziomo, tworząc kuliste kształty i efekty craclingu - trzasku. Co za tym idzie, fontanny fajerwerki potrzebują dużo przestrzeni. Wulkany fajerwerki natomiast strzelają iskrami jedynie pionowo w górę. Efekt wizualny najczęściej jest złoty bądź srebrny, dostępne są jednak produkty zakończone barwnymi kuleczkami. Pamiętajmy, żeby pokazy z udziałem wulkanów i fontann przeprowadzać jedynie na zewnątrz, w odpowiednio dobranej lokalizacji i z zachowaniem środków bezpieczeństwa – tego typu produktów nie wolno odpalać w pomieszczeniach.

W asortymencie sklepu Odpalaj.pl dostępny jest szeroki wachlarz wysokiej jakości fontann i wulkanów, spośród których z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!