FILTRY

Cena

  • 0,00 zł - 240,00 zł

Dostępność

Marka

Aktywne filtry

Strzelające diabełki

Strzelające diabełki znane także jako diabełki, cebulki, duszki lub snapersy, to popularny i ulubiony rodzaj niewielkich materiałów pirotechnicznych. Diabełki strzelające cieszą się stałą popularnością, zapewniając rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym miłośnikom petard. Diabełki do strzelania są nieodłącznym elementem w trakcie chińskich obchodów Nowego Roku.

Diabełki strzelające

Po uderzeniu w twardy przedmiot lub po ich zgnieceniu, strzelające diabełki wydają charakterystyczny trzask. Wygląd diabełków do strzelania przypomina maleńkie cebulki wykonane z delikatnej bibułki papierosowej. Wewnątrz diabełka znajduje się niewielka ilość żwiru lub gruboziarnistego piasku, które zostały nasączone niewielką ilością wybuchowego piorunianu srebra. Ta substancja jest niezwykle wrażliwa na tarcie, dlatego natychmiast eksploduje, wydając przy tym charakterystyczny huk, jak tylko diabełek zostanie rzucony na twardą powierzchnię. Strzelające diabełki są dostępne w większych opakowaniach zbiorczych, w których są otoczone trocinami, co stanowi środek zabezpieczający przed przypadkowymi wybuchami podczas transportu.

Czy diabełki do strzelania są bezpieczne?

Diabełki strzelające nie mogą spowodować żadnych uszkodzeń ciała, nawet jeśli wybuchną w rękach. Ich eksplozja nie jest również wystarczająco silna, więc zazwyczaj opadają na ziemię, co czyni je bezpiecznymi również dla dzieci pod nadzorem dorosłych opiekunów. Dlatego też od lat 50. XX wieku strzelające diabełki są popularne na całym świecie i szeroko dostępne. Podsumowując diabełki strzelające są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie potrzebują ognia do zapłonu, a niewielka ilość prochu, którą zawierają, nie stwarza ryzyka dla zdrowia ani życia.

Strzelające diabełki gdzie kupić?

W naszym kraju diabełki są traktowane jako artykuły pirotechniczne, na które nie jest konieczne posiadanie specjalnego pozwolenia w celu ich zakupu, przechowywania lub używania. Zastanawiasz się gdzie można kupić strzelające diabełki? Strzelające diabełki dostępne są w naszym sklepie z fajerwerkami Odpalaj.pl Należy pamiętać, że diabełki do strzelania przeznaczone są wyłącznie do korzystania na zewnątrz budynków. Nie jest dozwolone rzucać diabełkami w kierunku innych osób, zwierząt ani w ich pobliżu. Sprawdź ofertę diabełków do strzelania w Odpalaj.pl